Kuukausiohjelma

Seurakunnassamme on monipuolisesti tilaisuuksia pitkin viikkoa. Kuukausiohjelmastamme näet eri tilaisuudet ja tapahtumat joita seurakunnassa järjestetään. Tervetuloa mukaan.

Viikko 14

Ma 1.4. klo 18.00   Kuoron harjoitukset

klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

Ti 2.4. klo 10-12   Toimisto

Ke 3.4. klo 18.00   Raamattu Avautuu, ”Hengen hedelmä, osa 2”, opetus: Timo Syrjälä

klo 19.00  Rukouksen ja ylistyksen ilta, Misa Kokkonen

To 4.4. klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

klo 18.30  Koivuhaan Raamattu- ja keskustelupiiri Koivutuvassa

Pe 5.4. klo 18.00   Update jr. (10-13v)

La 6.4. klo 18.00   ”Elämän Säkeet”- musiikki-ilta

Su 7.4. klo 11.00   Ehtoollisjumalanpalvelus, Jouni ja Anne Tiala, pyhäkoulut

klo 18-20  Kings’ Kids -harjoitukset Vingellä (yli 7v)

Viikko 15

Ma 8.4. klo 18.00   Kuoron harjoitukset

klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

Ti 9.4. klo 10-12   Toimisto

klo 13.00  Lähetyspiiri rukoushuoneella

klo 17.00  Vanhimmiston kokous

Ke 10.4. klo 18.00   Raamattu Avautuu, ”Yhteenvetoa kevään opetuksista”, Perttu Kellomäki

klo 19.00  Rukouksen ja ylistyksen ilta

To 11.4. klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

klo 18.00  Hartaustilaisuus Keskussairaalassa (kanttiinin vieressä)

klo 18.30  Koivuhaan Raamattu- ja keskustelupiiri Koivutuvassa, Aino & kuoro

Pe 12.4. klo 18.00   Update jr. (10-13v)

La 13.4. klo 19.00   Update- nuortenilta

Su 14.4. klo 11.00   Lähetyskokous + Larsmon Lähetyskoti ry:n sääntömääräinen vuosikokous, pienten pyhis

Viikko 16

Ma 15.4. klo 18.00   Kuoron harjoitukset

klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

Ti 16.4. klo 10-12   Toimisto

Ke 17.4. klo 19.00   Rukouksen ja ylistyksen ilta

To 18.4. klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

klo 18.30  Koivuhaan Raamattu- ja keskustelupiiri Koivutuvassa

Pe 19.4. klo 11.00   Pitkäperjantain ehtoollisjumalanpalvelus, pienten pyhis

La 20.4.               Nuoret Arvokas- tapahtumassa Alajärvellä (omat kyydit)

Su 21.4. klo 11.00   ”Ylösnousemus ja uudestisyntyminen”, Pauli Karppinen

klo 18.00  ”Ylösnousemus ja uudestisyntyminen”, Pauli Karppinen

Viikko 17

Ma 22.4                 2. Pääsiäispäivä, ei tilaisuuksia

Ti 23.4. klo 10-12   Toimisto

klo 13.00  Lähetyspiiri rukoushuoneella

klo 17.00  Vanhimmiston kokous

Ke 24.4. klo 19.00  Rukouksen ja ylistyksen ilta, Jaana Forsström

To 25.4. klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

klo 18.30  Koivuhaan Raamattu- ja keskustelupiiri Koivutuvassa

Pe 26.4. klo 18.00   Update jr. (10-13v)

klo 18.30  Perheraamis Hyytiälällä, tied. 050-373 2005, Luotitie 9, 68100 Himanka

26.-27.4. klo 18.00   Varkkiyöparkki rukoushuoneella 

La 27.4. klo 19.00   Update- nuortenilta

Su 28.4. klo 11.00   Jumalanpalvelus, Misa Kokkonen, Rami Kaakinen (ei pyhäkoulua)

Viikko 18

Ma 29.4. klo 18.00   Kuoron harjoitukset

klo 16-17  Ruokajakelu (hartaus 20 min. ennen)

Ti 30.4. klo 10-12   Toimisto